У кого не варто купувати страховку

На сьогоднішній день оформленням полісів "АВТОЦИВІЛКИ" займаються всі кому не лінь, без належного навчання і розуміння всіх нюансів страхування, яких дуже багато навіть в такому простому, на перший погляд страхуванні як "автоцивілка". Навряд чи подібні «агенти» ознайомлені з усіма тонкощами оформлення поліса або хоча б читали закон про страхування. У більшості випадків ви придбаєте фальшивий поліс роздрукований на кольоровому принтері, ну а якщо вам все ж пощастить придбати справжній, чи впевнені в тому, що всі дані заповнені вірно? Найменша помилка, виправлення, невідповідність даних автоматично робить поліс недійсним. Що до речі, дуже вигідно для самих страхових компаній, оскільки вони мають повне право відмовитися від виплати, що буде абсолютно законно, адже неправильно заповнений поліс - означає недійсний поліс, а значить ні про які виплати і мови бути не може.

Але не тільки вуличних «агентів» варто побоюватися, є маса некомпетентних продавців, які просто не знають, як правильно заповнювати поліс, або ж можуть припуститися помилки через неуважність. Для уникнення цього, завжди перевіряйте виписаний Вам поліс і в разі виявлення помилки вимагайте виписати новий. Пам'ятайте, в страховому полісі не повинно бути жодної помилки, виправлення або закреслення. Наслідки цього можуть бути дуже неприємними. Що, власне чітко прописано в законі України, а саме:

Стаття 38-1.Відповідальність за Порушення умов страхування

38-1.1. У разі якщо страховик здійснив страхове відшкодування

за шкоду, заподіяну під час використання забезпеченого
транспортного засобу, у сфері, що передбачає більше значення
коригуючого коефіцієнта, ніж визначено договором страхування, чи з
порушенням умов, передбачених пунктом 13.2 статті 13 цього Закону

(при укладенні договору страхування із застосуванням такого
пункту), то особа, відповідальна за шкоду, заподіяну внаслідок
дорожньо-транспортної пригоди, зобов’язана компенсувати страховику
50 відсотків виплаченого страхового відшкодування.

{ Пункт 38-1.1 статті 38-1 в редакції Закону N 5090-VI ( 5090-17)

від 05.07.2012 }

Іншими словами, страхова компанія має повне право, в судовому порядку вимагати від вас виплату в розмірі 50% від страхової суми, тобто до 125 тис.грн., І це тільки виплата за шкоду заподіяну майну. І виною тому може стати помилка при заповненні поліса.

Щоб убезпечити себе від подібних випадків, будьте уважні при покупці страхового поліса і обов'язково перевіряйте правильність його заповнення.

І звичайно ж, щоб бути впевненими в тому, що ви дійсно придбали Стаховий захист, а не звичайний папірець зі штампом ДАІ, ні в якому разі не купуйте поліси у сумнівних «агентів». Адже тільки Ви самі можете по-справжньому застрахувати себе від подібних випадків.

З повагою,

Олег Черкашин

Комментарии:

ОтменитьДобавить комментарий

Скільки коштує Ваша автоцивілка?  Взнати